czwartek, styczeń 27, 2022

 

AKTYWNIE W ZIMIE

Zimą Pensjonat Kalniczka zamienia się w przytulną przystań dla wszystkich miłośników sportów zimowych.
Po dniu pełnym wrażeń polecamy posiedzenie przy kominku z gorącą góralską herbatą.

 

STOKI NARCIARSKIE

 • Wyciąg narciarski LeskoSki w Weremieniu (10 km) - To najbliższy wyciąg od naszego Pensjonatu. Mieści się tuż obok Leska (przejeżdżając przez rondo należy kierować się w stronę Cisnej). LeskoSki to nowoczesny obiekt z dwoma nitkami wyciągów talerzykowych. Dzięki temu może obsłużyć nawet 1500 osób/h. Goście mają do dyspozycji dwie profesjonalnie przygotowane trasy zjazdowe – 680 m oraz 750 m. Dzięki sztucznemu oświetleniu, ze stoku można korzystać po zmroku. O najlepsze warunki narciarskie dbają ratraki, a w razie gdy pogoda poskąpi białego puchu, niedomiar śniegu generują armatki. LeskoSki dba nie tylko o narciarzy, ale również o snowboardzistów. Specjalnie dla nich przygotowany został profesjonalny SNOWPARK z przeszkodami. Goście mogą liczyć również na możliwość skorzystania z grillbaru, w którym zaspokoi się każdy głód oraz niejedno pragnienie.
   
 • Wyciąg narciarski przy ORW BYSTRE (20 km) - To bardzo kameralny, ale niezwykle przyjemny dzienny stok narciarski. Jego długość wynosi 900 m, natomiast orczykowy wyciąg obsługuje 500 osób/godzinę. Bystre leży niedaleko Baligrodu, a dojazd z Pensjonatu Kalniczka wiedzie przez przepiękną przełęcz między Kalnicą, a Baligrodem.
   
 • Wyciąg narciarski KARLIKÓW (30 km) - To jeden z najstarszych stoków tej części kraju. Geograficznie jest to już Pogórze Bukowskie, aczkolwiek wyciąg cieszy się ogromną popularnością wśród bieszczadzkich gości. Karlików to świetne miejsce dla początkujących oraz średniozaawansowanych narciarzy. Stoki o długości ok. 1200 są bardzo dobrze przygotowane oraz utrzymane za pomocą ratraków. Przewyższenia sięgają 190 m, aczkolwiek dla nowicjuszy przeznaczona jest ośla łączka. Gości obsługują dwa wyciągi orczykowe o długości 1100 m każdy. Łącznie są one w stanie przetransportować 2000 osób/godzinę. Na miłośników nocnego szusowania czeka sztuczne oświetlenie.
   
 • Wyciąg narciarski GROMADZYŃ w Ustrzykach Dolnych (36 km) - Jeden z najlepszych kompleksów narciarskich w Bieszczadach. Mieści się na wzgórzu Gromadzyń w Paśmie Równi. Gromadzyń w Ustrzykach Dolnych to trzy trasy o długościach 900, 800, 750 metrów – ta ostatnia została doceniona przez FIS i posiada homologację slalomową tej organizacji. Trasy obsługiwane są przez dwa dwuosobowe orczyki (700m) oraz wyciągi talerzykowe (300m oraz wyciąg mały 200m). Wszystkie stoki są oświetlone i zawsze świetnie przygotowane. Na miejscu można uraczyć się ciepłym posiłkiem i rozgrzewającym napojem.
   
 • Stacja narciarska LAWORTA w Ustrzykach Dolnych (42 km) -mieści się niedaleko Ustrzyk Dolnych. Kompleks oferuje wrażenia narciarzom na wszystkich stopniach zaawansowania. Do dyspozycji mamy aż trzy trasy. Największy wyciąg mierzy 1300m – jest to konstrukcja krzesełkowa, dwuosobowa. Dodatkowo mamy orczyk o długości 1250 m. Obie te trasy przeznaczone są raczej dla narciarzy średniozaawansowanych oraz zaawansowanych. Różnica poziomów wynosi tam około 250 m. Trzeci wyciąg jest natomiast idealny do nauki jazdy na nartach. Orczykowy wyciąg ma długość 300m, a bardzo łagodne wzniesienie ma zaledwie 20m różnicy poziomów. Wszystkie trasy są przygotowane za pomocą ratraka, w razie potrzeby uruchamiane są armatki śnieżne, natomiast po zachodzie słońca włączane jest sztuczne oświetlenie.

 

Narty Bieszczady

Tłok mamy tutaj wyłącznie w samochodowym silniku
Wyciąg Laworta w Ustrzykach Dolnych

Laworta w Ustrzykach Dolnych
LeskoSki Weremień

LeskoSki Weremień

TRASY NA NARTY BIEGOWE

Trasy biegowe w Bieszczadach

Narciarstwo biegowe dla starszych i młodszych
 • Roztoki Górne – przełęcz nad Roztokami Górnymi - Rypi Wierch (1003m npm) – Manewa (1020m npm) – Czerpnia (929m npm) – Balnica – Wola Michowa (szlak niebieski i żółty)
   
 • Przełęcz Przysłup (parking pod Matragoną 745m npm) - Wołosań(1071m npm) – Jaworne (992mnpm) – Wola Michowa (bez szlaku, szlak czerwony)
   
 • Duszatyn - Chryszczata (998m npm) – przełęcz Żebrak (816mnpm) – Krąglica (948mnpm) – Wola Michowa (szlak czerwony, bez szlaku)
   
 • Zubeńsko – Wysoki Groń (905m npm) – Wierch nad Łazem – Rydoszowa (880m npm) – Wola Michowa (szlak niebieski i żółty)
   
 • Komańcza - ścieżka przyrodniczo – historyczna po Komańczy i okolicy

 

INNE ZIMOWE ATRAKCJE W BIESZCZADACH

ZIMOWE WYCIECZKI PRZYRODNICZE Z BIUREM PODRÓŻY PAWLUK

 • Zwierzęta karpackiej puszczy – Wycieczka prowadzona jest pod okiem zawodowych badaczy, którzy podążać będą śladami największych ssaków zamieszkujących Bieszczadzkie lasy. Podążanie tropem żubrów, niedźwiedzi, rysi i innych niepowtarzalnych gatunków bieszczadzkiej fauny nie tylko ma edukacyjny charakter, ale także może dostarczyć dreszczyku prawdziwych emocji.
   
 • Zimowy birdwatching dla początkujących – wycieczka przyrodnicza po dolinie Sanu nie wymagająca od uczestników kondycji, przeznaczona również dla najmłodszych uczestników. Jest to fascynująca lekcja rozpoznawania pospolitych oraz rzadkich gatunków ptaków zimujących w Bieszczadach z wykorzystaniem lornetek oraz rejestratora dźwięków.
   
 • Nocne łowy – zimowe poszukiwanie sów - jest to niezwykła i klimatyczna wędrówka podczas której będzie można uzyskać informacje z pierwszej ręki o tym jak poszukiwać, rozpoznawać, a nawet fotografować rzadkie gatunki europejskich sów, w tym puszczyki uralskie i sóweczki.

 

KULIG Z BIUREM PODRÓŻY PAWLUK

Sprawdź i przekonaj się sam, jak wyglądają bieszczadzkie kuligi z pochodniami! Niezapomniana przygoda w saniach z konnym zaprzęgiem. Prawdziwa zabawa z cyklu: śpiew, śmiech i pęd! Ta niesamowita podoróż uwieńczona jest płonącym ogniskiem, gdzie czekać na będą gorące napitki.

Oferta przeznaczona dla grup
Biuro Podróży Pawluk
ul. Krucza 79
38-540 Zagórz
+48 721 215 453

 

KULIG Z BIUREM PODRÓŻY BIESZCZADER

Oferta przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych jak i grup. Tradycyjny kulig połączony ze zwiedzaniem Bieszczad z przewodnikiem. Trasa wycieczki TRAPERSKA PRZYGODA wiedzie ze Smolnika w stronę Duszatyna malowniczą doliną rzeki Osława. To niezapomniana śnieżna przygoda! A w razie gdyby śniegu zabrakło, sanie zostają zamienione na koła. Kuligi najczęściej organizowane są w okolicach Komańczy w Smolniku lub Dołżycy.

 

KARPACKIE WĘDROWANIE NA RAKIETACH ŚNIEŻNYCH Z BIUREM PODRÓŻY BIESZCZADER

W porze zimowej, gdy szlaki pokryte są białym puchem wycieczki odbywają się na rakietach śnieżnych. Rakiety dają możliwość poruszania się po głębokim śniegu i nie wymagają przy tym nauki ani doświadczenia. Niewątpliwie największą atrakcją wycieczki jest wędrówka na górę SULIŁA znajdującej się w okolicach Komańczy, skąd można obejrzeć zapierający dech w piersiach widok na Bieszczadzkie Połoniny. W programie również zapoznanie z TRADYCJAMI ŁEMKOWSKIMI w Komańczy, zwiedzanie CERKWI wpisanej na listę UNESCO w Turzańsku oraz zwiedzanie WIEŻY KLASZTORU w Zagórzu.

Biuro Podróży Bieszczader
Mokre 54
38-542 Rzepedź
+48 134 383 383
+48 667 707 999

 

SKUTERY ŚNIEŻNE ORAZ QUADY Z ATV BIESZCZADY

Wspaniała rozrywka zarówno dla amatorów jak i doświadczonych miłośników ekstremalnych wyzwań, od rekreacyjnej jazdy w terenie po rywalizację zespołową na torze sprawnościowym. Trasy objmują sprawdzone, bezpieczne tereny przystosowane do nauki z widokami na Bieszczadzkie Pasma Połonin. Wszystko to pod opieką kadry instruktorów.

ATV BIESZCZADY
Tomasz Kudelka
+48 501 62 22 62

 

Narty Bieszczady

Tłok mamy tutaj wyłącznie w samochodowym silniku
Wyciąg Laworta w Ustrzykach Dolnych

Laworta w Ustrzykach Dolnych
LeskoSki Weremień

LeskoSki Weremień

GDYBY ŚNIEGU ZABRAKŁO

Trasy biegowe w Bieszczadach

Narciarstwo biegowe dla starszych i młodszych
 • Stadnina koni czyli „Zima w siodle” z Chutorem Kozackim - Stadnina koni położona zaledwie 300 metrów od Pensjonatu Kalniczka oferuje zajęcia dla dzieci i dorosłych. Jest to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy pragną zasmakować ciszy, spokoju, wśród malowniczych terenów gór Słonnych, a przy tym doskonalić technikę jazdy lub rozpocząć przygodę z końmi. W programie jazdy konne pod okiem instruktorów rekreacji ze specjalnością jazda konna i Przodowników Górskiej Turystyki Jeździeckiej I i II stopnia.
   
 • Szlaki turystyczne i spaceroweNa terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego jest kilka szlaków pieszych, które zimą bardzo często są przetarte i możliwe do przejścia bez konieczności posiadania żadnego dodatkowego sprzętu. Zazwyczaj bez problemu można się wybrać:
  żółtym szlakiem z Wetliny na Przełęcz Orłowicza (na Połoninie Wetlińskiej) i dalej na Smerek żółtym lub zielonym szlakiem z Wetliny na Jawornik czerwonym szlakiem z Przełęczy Wyżnej do schroniska PTTK na Połoninie Wetlińskiej zielonym szlakiem z Przełęczy Wyżniańskiej na Małą i Wielką Rawkę niebieskim szlakiem z Wołosatego na Tarnicę
    Wypoczynek i nocleg w Bieszczadach pozwala w aktywny sposób naładować akumulatory.
 • Duszatyn - Chryszczata (998m npm) – przełęcz Żebrak (816mnpm) – Krąglica (948mnpm) – Wola Michowa (szlak czerwony, bez szlaku)
   
 • Zubeńsko – Wysoki Groń (905m npm) – Wierch nad Łazem – Rydoszowa (880m npm) – Wola Michowa (szlak niebieski i żółty)
   
 • Komańcza - ścieżka przyrodniczo – historyczna po Komańczy i okolicy

 


Zapraszamy do kontaktu mailowego lub telefonicznego w celu dokonania rezerwacji!

Kontakt i rezerwacje